Rusza nowy projekt wzmacniający dydaktykę na UJD!

12 lutego br. została podpisana umowa pozwalająca na realizowanie w Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie projektu „Uniwersyteckie laboratoria wiedzy i doświadczeń. Rozwój kwalifikacji i kompetencji kadry realizującej dydaktykę w UJD”. Projekt ten dofinansowany z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Podejmowana w naszym Uniwersytecie inicjatywa jest owocem skutecznego startu w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pn. „Rozwój kwalifikacji i kompetencji kadry realizującej dydaktykę”. Warto zaznaczyć, że na 120 wniosków ww. projekt uzyskał opinię pozytywną i na liście rankingowej 21 przyjętych do finansowania propozycji zajął aż 8 miejsce! Kwota przeznaczona na realizację projektu to 1 361 304 zł.
Podejmowane w ramach projektu działania będą skierowane do 60 przedstawicieli i przedstawicielek kadry dydaktycznej oraz 10 doktorantów i doktorantek UJD. Jego realizacja przewidziana jest na lata 2024–2026 obejmować będzie: budowanie wewnętrznej sieci współpracy kadry dydaktycznej UJD (poprzez organizację Dni Dydaktyki na UJD, superwizji akademickich i peer tutoringu), organizację wizyt studyjnych i laboratoriów akademickich podnoszących kompetencje dydaktyczne, cyfrowe i z zakresu zielonej transformacji, a także katalizator potencjału doktorantów pozwalający m.in. na udział w cross-age tutoringu i stażach. Podejmowane działania projektowe nawiązują do realizowanego w latach 2022/2023 projektu Doskonałość Dydaktyczna Uczelni.
Za podejmowane działania projektowe odpowiedzialny będzie zespół w składzie: dr Adrianna Sarnat-Ciastko (kierowniczka projektu) oraz dr Anna Irasiak i dr Katarzyna Zalas (zastępczynie kierowniczki).

Logotyp z UE
opr. A. Sarnat-Ciastko