Ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja naukowa „Język – Teatr – Literatura XV: Od słowa do słowa".

W dniu 11.06.2024 r. w godzinach 10:00–17:30 w siedzibie Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie przy al. Armii Krajowej 36a (Aula Humanitatis, s. 26, s. 306) odbędzie się ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja naukowa „Język – Teatr – Literatura XV: Od słowa do słowa". Objęte honorowym patronatem JM Rektor Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie prof. dr hab. Anny Wypych-Gawrońskiej wydarzenie organizowane jest przez Instytut Językoznawstwa, Instytut Literaturoznawstwa oraz Szkołę Doktorską Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. W przybierającej hybrydową formę konferencji weźmie udział 61 studentów i doktorantów z 18 ośrodków naukowych z całej Polski. Uczestnicy przedstawią referaty, będące efektem indywidualnych prac i poszukiwań badawczych, obejmujących szerokie spektrum w dziedzinach językoznawstwa, literaturoznawstwa i teatrologii oraz z dyscyplin pokrewnych.

Link do obrad online: link

Szczegółowy program wydarzenia dostępny poniżej.

Program konferencji J-T-L

księga-abstraktów

Serdecznie zapraszamy do udziału w obradach.

Data dodania: 06 czerwca 2024