Odbył się "Tydzień Psychologii"

Za nami cztery dni wydarzeń psychologicznych.

Od 23 do 26 kwietnia 2024 roku Katedra Psychologii we współpracy ze studentami oraz z udziałem zaproszonych Gości, realizowała projekt  T y d z i e ń   P s y c h o l o g i i. W trakcie trwania Tygodnia, zorganizowano dwie sesje wykładów pt. Człowiek pod lupą psychologów, w ramach których prelegenci prezentowali następujące treści:
1. Strata i żałoba. O tęsknocie, która wydaje się być bez końca,
2. Trudna droga do rodzicielstwa. Doświadczenie niepłodności w związku,
3. O modelu pracy psychologa w szkole,
4. Spotkanie i wywiad z Magdą.
Dla studentów i słuchaczy przygotowano cykl warsztatów o tematyce:
1. Komunikacja w ludzkiej przestrzeni,
2. Praca psychologa z dzieckiem w spektrum autyzmu,
3. Psychologiczna praca ze zmienionymi stanami świadomości na przykładzie mindfulness i marzeń sennych,
4. Nie jestem małym chłopcem przełamywanie stereotypów na temat neuroróżnorodności.
Zaplanowano również prelekcje i prezentacje O Psycho … dzieje się
1. Wolontariat oczami wolontariusza,
2. Refleksje seniorów o życiu, w wywiadach studentów,
3. Jak działa  mózg psychopaty?
Zaś prezentacja aktywności studenckich kół naukowych, poprzedziła panel z interesariuszami Okrągły stół.
Tydzień Psychologii zainaugurowali JM Rektor, Władze Dziekańskie Wydziału Nauk Społecznych oraz b. Kierownik Instytutu Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Opavie z Republiki Czeskiej.
Wydarzeniom towarzyszyła wystawa „Zdrowie psychiczne młodych i dojrzałych” przygotowana ze studentami kierunku Psychologia.

Otwarcie wydarzenia
Plakat informujący o wydarzeniu