Uniwersytet Jana Długosza dołączył do Europejskiej inicjatywy EURAXESS

Z przyjemnością informujemy, że dnia 20 lutego 2024 Uniwersytet Jana Długosza dołączył do Europejskiej inicjatywy EURAXESS i stał się Euraxess Centre w ramach sieci Euraxess Network.

EURAXESS to europejska sieć wspierająca mobilność międzynarodową naukowców. W Polsce funkcjonuje 10 punktów zlokalizowanych w instytucjach naukowych w największych miastach.

To rozpoznawalna marka europejska przyciągająca naukowców do prowadzenia badań w Europie. To sieć, która jest bramą dla naukowców zainteresowanych prowadzeniem badań w Polsce lub współpracą z polskimi instytucjami. To narzędzie tworzone przez członków sieci, z których korzystają naukowcy z całego świata. EURAXESS zapewnia bezpłatne i spersonalizowane informacje dla naukowców i ich rodzin podczas przeprowadzki do naszego kraju.

Jako EURAXESS CENTRE Uniwersytet otrzyma:

• dostęp do wiedzy i szkoleń, wizyt studyjnych, prezentacji, narzędzi, uczestnictwa w europejskich inicjatywach i projektach

• międzynarodową sieć kontaktów,

• współpracę w ramach CoP i HUB, (sieciowego programu wsparcia dla przedsiębiorców, konfigurowanego przez organizacje badawcze)

• promocję i rozpoznawalność,

• informacje o polityce europejskiej,

• szkolenia dla swoich naukowców.

Rejestracja uniwersytetu jako Centrum EURAXES pozwala osobom indywidualnym na dołączenie do sieci jako członkowie Centrum Euraxess w ramach Uniwersytetu.

opr. mgr Agnieszka Jeż-Jakubczak, Welcome Centre

Data dodania: 21 lutego 2024