Przedstawiciele UJD na konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce”

W dniach 7-9 lutego 2024 r. Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, prof. dr hab. Janusz Kapuśniak, wraz z pracownikami Działu Nauki i Współpracy z Zagranicą uczestniczyli w konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce”, organizowanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach kampanii Study in Poland. Gospodarzem tegorocznej konferencji była Politechnika Poznańska.
W programie konferencji znalazły się sesje dotyczące głównych wyzwań internacjonalizacji szkolnictwa wyższego w Polsce, umiędzynarodowienia nauki i europejskich programów badawczych, polskich uczelni w sojuszach Uniwersytetów Europejskich oraz studentów zagranicznych na polskich uczelniach. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 350 uczestników, w tym przedstawiciele polskich uczelni oraz szefowie lub wiceszefowie instytucji i organizacji odpowiedzialnych za umiędzynarodowienie: Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polskiej Akademii Nauk, KRASP, a także NAWA, FRSE, IDEAS NCBR, OPI PIB, KRD, PSRP, IREG, IROs Forum, PRom, ESN.
W czwartek (8 lutego) w murach Politechniki Poznańskiej miało miejsce wydarzenie towarzyszące konferencji, podczas którego uhonorowano najlepszych studentów zagranicznych w Polsce (Konkurs INTERSTUDENT 2024) oraz pracowników uczelni, aktywnie działających w środowisku międzynarodowym oraz zajmujących się internacjonalizacją szkolnictwa wyższego i nauki (Nagrody Środowiskowe "Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2024"). Jednym z nominowanych w kategorii Wschodząca Gwiazda / Rising Star był pracownik Działu Nauki i Współpracy z Zagranicą, st. specjalista ds. współpracy z zagranicą, mgr Bartłomiej Kowalik.

Messenger_creation_6c451c57-8bbf-49a9-b734-37e1c87f3686

opr. Bartłomiej Kowalik