Na targach polskich uczelni w USA

W dniach 2-5 lutego 2024 r. delegacja UJD uczestniczyła w targach uczelni polskich w Chicago. Ponadto, odbyło się spotkanie z Konsulem Generalnym RP w Chicago, dr. Pawłem Zyzakiem oraz spotkanie z przedstawicielami środowiska naukowego. W delegacji do Chicago, obok NAWA, udział wzięło 12 uczelni. Oprócz NAWA, współorganizatorami wydarzeń odpowiadającymi także za promocję przede wszystkim na miejscu byli: Konsulat Generalny RP w Chicago, Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce, Instytut Polski w Nowym Jorku, Copernicus Center, Fulbright Poland, Polonium Foundation.
Nasz Uniwersytet w przedmiotowym wydarzeniu reprezentowała dwuosobowa delegacja w składzie: dr Andrii Galaidin, specjalista ds. współpracy z zagranicą oraz dr Bartosz Stuła, zatrudniony na Wydziale Humanistycznym UJD, Przewodniczący Erasmus Student Club.
Targi polskich uczelni szacunkowo odwiedziło około 300 osób (młodzież, rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół, przedstawiciele organizacji polonijnych). Widoczne było zainteresowanie ofertą programów NAWA, jak również Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie przez Polonię zamieszkującą Chicago. Udział w targach był wspaniałą okazją do przedstawienia oferty edukacyjnej i możliwości studiowania w naszym Uniwersytecie.
Spotkanie z cyklu „Polish Science & International Mobility” zgromadziło ponad 20 osób, nie licząc polskiej delegacji. Byli to przedstawiciele Polonii naukowej, organizacji polonijnych, stypendyści na wymianach, amerykańscy naukowcy. Reprezentowane uczelnie to m.in. University of Illinois Chicago, Northeastern Illinois University oraz Illinois Institute of Technology.

Spotkanie z Konsulem Generalnym RP w Chicago, dr. Pawłem Zyzakiem
Udział w targach uczelni polskich
Prezentacja UJD na spotkaniu z przedstawicielami środowiska naukowego
Delegacja UJD – dr Bartosz Stuła i dr Andrii Galaidin