Kolejne działania Uniwersytetu na rzecz umiędzynarodowienia wsparte przez NAWA

Uniwersytet zdobył finansowanie w kwocie 820 tys. zł ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) na realizację innowacyjnego projektu Solidarni z Ukrainą 3.0. Inicjatywa ta jest owocem uczestnictwa UJD w sojuszu Uniwersytetów Europejskich COLOURS (COLlaborative innOvative sUstainable Regional UniverSities) oraz szerokiej współpracy z partnerskimi uczelniami na Ukrainie.
Główne cele projektu obejmują:
- Rozwój Programów Studiów Wspólnych,
- Opracowanie nowoczesnych materiałów dydaktycznych,
- Udział w intensywnych kursach online z zakresu projektowania inżynierskiego, projektowania gier komputerowych, programowania, programowania mikrokontrolerów, użytkowania systemu Linux oraz intensywnym kursie języka angielskiego online dla studentów i nauczycieli akademickich z partnerskich uczelni ukraińskich,
- Zajęcia praktyczne w terenie skoncentrowane na zgłębianiu języka angielskiego i zrozumieniu kultury polskiej, aby poszerzyć horyzonty kulturowe studentów,
- Rozbudowę innowacyjnych Stanowisk Dydaktycznych.

opr. dr hab. Bożena Woźna-Szcześniak, prof. UJD

Data dodania: 10 stycznia 2024