Spotkanie Naukowcy dla Przedsiębiorców: „Regulacje podatkowe, kompetencje językowe i społeczne dla biznesu”


Szanowni Państwo,

Bardzo ważnym aspektem działania uczelni wyższych jest wdrażanie opracowanych technologii do przemysłu. Dążymy do tego, aby wyniki badań naukowych prowadzonych w naszym Uniwersytecie miały realny wpływ na rozwój innowacyjnej gospodarki. Będzie to możliwe jedynie przy ścisłej współpracy Uniwersytetu z otoczeniem społeczno-gospodarczym, które coraz chętniej realizuje projekty badawczo-rozwojowe (B+R) i wdrożeniowe. W ramach prowadzonych działań na rzecz rozwoju współpracy nauka – biznes oraz realizowanego w Uniwersytecie projektu Inkubator Innowacyjności 4.0, Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji w Obszarze Nauki i Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie zaprasza przedstawicieli otoczenia społeczno-gospodarczego na spotkanie z cyklu „Naukowcy dla przedsiębiorców” o tematyce: „Regulacje podatkowe, kompetencje językowe i społeczne dla biznesu”. Podczas spotkania omówione zostaną interesujące tematy dotyczące planowanych zmian w przepisach prawnych oraz roli kompetencji językowych i społecznych w działalności instytucji i przedsiębiorstw.

Spotkanie odbędzie się w dniu 5.05.2022 r. w sali 120, w budynku Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie (al. Armii Krajowej 13/15, Częstochowa).

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00, zgodnie z załączoną agendą.

Wszystkich zainteresowanych udziałem serdecznie zapraszamy do rejestracji najpóźniej do dnia 30.04.2022 r. za pomocą formularza.

Będzie nam bardzo miło Państwa gościć w naszym Uniwersytecie!


Dyrektor
Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji w Obszarze Nauki i Sztuki UJD

dr hab. Edmund Golis, prof. UJD