Prof. dr hab. n. med. dr h.c. multi Aleksander Sieroń laureatem głównej nagrody Grand Prix INTARG® 2023


Podczas uroczystej gali finałowej 16 edycji Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG® 2023 odbywających się w dniach 24 i 25 maja w Katowicach prof. dr hab. n. med. dr h.c. mult. Aleksander Sieroń Prorektor ds. Medycznych i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie został uhonorowany główną nagrodą GRAND PRIX INTARG 2023 za wynalazek „Urządzenie do terapii”. Urządzenie służy do terapii z powikłaniami chirurgicznymi oraz trudnymi do leczenia schorzeniami ogólno-ustrojowymi.

Wynalazek Profesora został uznany przez kapitułę Jury konkursowego za najlepszy spośród wyróżnionych 12 laureatów Platynowych Nagród wynalazków/innowacji w branży.

INTARG® to cykliczne wydarzenie łączące świat nauki i biznesu: czołowe jednostki sfery nauki, innowacyjne przedsiębiorstwa (MŚP oraz duże), start-upy, oraz instytucje wspierające rozwój i wynalazczość. Podczas tegorocznej wystawy zaprezentowanych zostało ponad 300 wynalazków i innowacji z przeszło 30 rożnych krajów. Główny patronat honorowy nad INTARG® 2023 został przyznany przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Światową Organizację Własności Intelektualnej WIPO (jedną z 16 agend ONZ).

Serdecznie gratulujemy!!!

opr. dr inż. Anna Wróbel-Knysak

Media o tym wydarzeniu:

INTARG

Dziennik Zachodni

TVP Katowice

Zdjęcia