Doktorant Szkoły Doktorskiej UJD w finale konkursu "Three Minute Thesis"


Z radością informujemy, że mgr Jakub Łagiewka – doktorant II roku kształcenia w Szkole Doktorskiej UJD w dyscyplinie nauki chemiczne (promotor dr hab. Iwona Zawierucha, prof. UJD) – znalazł się w gronie 10 finalistów 5. edycji konkursu „Three Minute Thesis® (3MT®)”.

Three Minute Thesis® (3MT®) to ogólnoświatowy konkurs z zakresu komunikacji naukowej na licencji The University of Queensland (Australia). Pierwszy konkurs odbył się w 2008 roku i dotychczas organizowany był przez 600 uczelni i instytucji, w 59 państwach. Pierwszym organizatorem tego konkursu w Polsce było Stowarzyszenie Boost Biotech Polska. W tym roku po raz piąty okazję do udziału w konkursie mieli doktoranci wszystkich śląskich uczelni.

Ich zadaniem było zaprezentowanie na żywo tematyki związanej z przygotowywaną przez nich pracą doktorską w sposób jak najbardziej przystępny dla szerokiego grona odbiorców w czasie zaledwie 3 minut. Eliminacje do konkursu odbyły się w sobotę 5 listopada 2022 r. w Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej, a finał zaplanowany jest na dzień 18 listopada 2022 r. w Centrum Kultury Studenckiej "Mrowisko". Gratulujemy naszemu doktorantowi znalezienia się w finale i życzymy powodzenia -  trzymamy kciuki!!!

opr. dr hab. Alina Gil, prof. UJD