Uniwersytet zaprasza na Święto Uczelni

Rektor i Senat Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie serdecznie zapraszają całą społeczność akademicką, pracowników, studentów, doktorantów, absolwentów oraz wszystkich przyjaciół Uniwersytetu do udziału w Święcie Uczelni.

Program obchodów Święta Uczelni przewiduje:

Godz. 9.00
Msza Święta w intencji pracowników, studentów, doktorantów oraz absolwentów Uczelni celebrowana przez J.E. Arcybiskupa ks. dra Wacława Depo (Kościół Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie, al. NMP 56).

W trakcie Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie nowego sztandaru Uczelni. Po zakończeniu Eucharystii orszak złożony z Senatorów i Akademików przemaszeruje do budynku Uniwersytetu, przy ul. Waszyngtona 4/8.

Godz. 11.00

Uroczyste posiedzenie Senatu

1.Przemarsz Orszaku

2.Hymn Polski

3.Otwarcie uroczystego posiedzenia Senatu przez JM Rektor Prof.dr hab. Annę Wypych-Gawrońską

4.Wystąpienie Prof. dr hab. Anny Wypych-Gawrońskiej JM Rektor Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie

5.Nadanie tytułu Doktora Honoris Causa UJD prof. dr. hab. Stanisławowi Gajdzie

6.Uroczysta promocja Doktorów Habilitowanych

7.Uroczysta promocja Doktorów

8.Wręczenie odznaczeń i medali Pracownikom Uczelni

9.Przemówienia zaproszonych Gości

10.Gaudeamus igitur

________________________________________________________________

11.Bankiet okolicznościowy

12.Występ muzyczny Zespołu Instrumentalnego Instytutu Muzyki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie prowadzony przez dr. hab. Lesława Podolskiego

Uroczystości uświetni Chór Instytutu Muzyki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie pod dyrekcją dr hab. Przemysława Jeziorowskiego.