Uniwersytet wyróżniony Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji


Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie został wyróżniony Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji. Kapituła zajmująca się przyznawaniem Laurów Umiejętności i Kompetencji doceniła Uczelnię w kategorii „Nauka i Innowacyjność”. Podczas Gali, wyróżnienie odebrała JM Rektor Uniwersytetu prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska. Uroczystość odbyła się 19 stycznia (w sobotę) w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

- Celem rozdania Laurów Umiejętności i Kompetencji jest zwrócenie uwagi na autorytety – niezwykle potrzebne w dzisiejszych czasach. To również próba przypomnienia o uniwersalnych wartościach poprzez osoby, w których działaniach można je odnaleźć – mówi Tadeusz Donocik, Honorowy Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Przewodniczący Kapituły Laurów Umiejętności i Kompetencji.


Najwyższym wyróżnieniem - Diamentowym Laurem Umiejętności i Kompetencji został uhonorowany wybitny kardiochirurg, transplantolog, legenda polskiej medycyny, prof. dr hab. n. med. Marian Zembala. Lista pozostałych Laureatów jest bogata i ilustruje dokonania ważne i wielkie w skali regionu, kraju, a także Europy. Łącznie podczas tegorocznej Gali wręczono 87 statuetek.


Wśród dotychczasowych Laureatów znalazły się takie osobistości jak: Ojciec Święty Jan Paweł II, Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Durão Barroso, Sekretarz Generalny NATO Javier Solana, Emisariusz Komendy AK i Rządu RP w Londynie Jan Nowak Jeziorański, Komisarz UE ds. Energii Andris Piebalgs, Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz czy wybitny polski kompozytor Krzysztof Penderecki.

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie został nominowany do nagrody przez Prezydenta Rady Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Częstochowie Tadeusza Szymanka i jej Prezesa Zarządu Andrzeja Broniewskiego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, która od 27 lat pielęgnuje tradycję przekazywania podziękowań wybitnym osobowościom i instytucjom.

 fot. Jan Dziaduszewski

Media o tym wydarzeniu:

https://www.radiojura.pl/uniwersytet-humanistyczno...

Zdjęcia