Uniwersytet wygrywa projekty NCN w ramach konkursu MINIATURA 3


Decyzją dyrektora Narodowego Centrum Nauki z dnia 4 grudnia 2019 roku Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie otrzymał środki finansowe na realizację następujących działań naukowych w ramach konkursu MINIATURA 3:

Tytuł wniosku: Rzadka choroba genetyczna w doświadczeniu chorego - socjosomatyczne studium nerwiakowłókniakowatości typu 1. Osoba realizująca działanie: dr Katarzyna Kowal z Wydziału Nauk o Zdrowiu. Przyznane środki: 22 869 PLN

Tytuł wniosku: Opracowanie i przygotowanie wielowarstwowej otoczki z przyjaznych środowisku materiałów polimerowych, zapewniającej prawidłowy wzrost i rozwój nasion w glebach zdegradowanych i objętych suszą. Osoba realizująca działanie: dr Piotr Rychter z Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych. Przyznane środki: 10 230 PLN.

Tytuł wniosku: Stopień abstrakcji pojęć matematycznych i jego redukcja w oparciu o systemy geometrii bezpunktowej - wyjazd konsultacyjny. Osoba realizująca działanie: dr Grzegorz Sitek z Wydziału Humanistycznego. Przyznane środki: 11 506 PLN.

opr. dr Katarzyna Kowal