Uniwersytet przystąpił do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19


W ramach Narodowego Programu Szczepień jako pierwsi ze szczepień przeciw COVID-19 (tzw. etap 0 szczepień) skorzystać mogą studenci i pracownicy kierunków medycznych. W grupie tej znajdują się akademicy Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie z kierunków studiów: pielęgniarstwo i fizjoterapia. 

Zgodnie z wytycznymi do szczepienia mogą się zgłosić i zostać zaszczepione wszystkie ww. osoby, niezależnie od tego czy już chorowały na COVID-19, czy jeszcze nie. Szczepienie jest dobrowolne.

Zainteresowanych pracowników prowadzących zajęcia na kierunkach: pielęgniarstwo i fizjoterapia prosimy o zgłaszanie się drogą elektroniczną na adres me.marczak@ujd.edu.pl do dnia 8 stycznia 2021 r. Pozostali nauczyciele akademiccy będą mogli skorzystać ze szczepień w etapie I, który rozpocznie się od połowy stycznia 2021 r., o czym będziemy informować stosownym komunikatem w późniejszym terminie.

Zainteresowanych studentów studiujących na kierunkach: pielęgniarstwo i fizjoterapia prosimy o przesłanie deklaracji do dnia 8 stycznia 2021 roku na adres mailowy:

Szczegółowe i najbardziej aktualne informacje na temat szczepień można uzyskać w serwisie Rzeczpospolitej Polskiej  oraz dzwoniąc na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 pod numer 989.