Maturzysto zaprojektuj swoją przyszłość z Uniwersytetem – zapraszamy na studia dualne!


1 kwietnia 2019 roku w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie rozpoczęto realizację projektu „Zaprojektuj swoją przyszłość - studia dualne na kierunku Innowacyjne Technologie i Nowoczesne Materiały”. Studenci studiów dualnych już w trakcie studiów zdobędą doświadczenie zawodowe i praktyczne umiejętności pod okiem specjalistów reprezentujących ich przyszłych pracodawców. Absolwent studiów będzie posiadał nie tylko tytuł zawodowy inżyniera, ale również odpowiednie doświadczenie zawodowe. Dzięki temu zdobędzie dobrze płatną i ciekawą pracę zgodną ze studiowanym kierunkiem.

Pierwszym etapem realizacji projektu jest rozpoczęty 16 kwietnia 2019 roku cykl spotkań z pracodawcami, którzy dostosują program kształcenia na kierunku Innowacyjne Technologie i Nowoczesne Materiały do aktualnych oczekiwań przedsiębiorców z regionu. Panel ekspertów powołany na potrzeby projektu pracuje nad zakresem programowym zajęć warsztatowych, które będą ważnym elementem upraktycznienia programu kształcenia i w większości będą realizowane w przedsiębiorstwach w rzeczywistych warunkach pracy.

Pracodawcy podkreślili celowość uwzględniania w planie studiów rocznych staży realizowanych w prestiżowych firmach, które pozwolą studentom zdobyć bogate doświadczenie zawodowe już w trakcie studiów i jednocześnie otrzymać wynagrodzenie w kwocie ponad 25 tysięcy złotych. Tak skonstruowany program kształcenia zapewni przygotowanie absolwentów do płynnego wejścia na rynek pracy.

Członkowie Panelu Ekspertów powołanego do realizacji projektu;

- Maciej GINALSKI – Dyrektor Regionalny SYMKOM - ANSYS Channel Partner

- Piotr ZATOŃ – Prezes Zarządu LAWA sp. z o.o. i FENIX MACHINES sp. z o.o.

- Marcin DYNER – właściciel Fabryki Narzędzi Medycznych CHIRMED

- Łukasz SOŁTYSIAK – konstruktor w BOCAR sp. z o.o.

Poza członkami panelu ekspertów oraz przedstawicielami UJD w spotkaniu w dniu 16.04.2019 uczestniczyli również:

- Dominik SALA – współwłaściciel BOCAR sp. z o.o.

- Joanna PATEJUK – Startup and Academic Program Coordinator SYMKOM - ANSYS Channel Partner

Rejestracja maturzystów na studia dualne na kierunku Innowacyjne Technologie i Nowoczesne Materiały będzie aktywna już od maja 2019 roku i będzie realizowana przez system rekrutacyjny Uniwersytetu pod adresem https://rekrutacja.ujd.edu.pl.

Więcej informacji o kierunku studiów dualnych: www.inzynierprzyszlosci.pl