III Śląski Festiwal Nauki


Do 31 października trwa nabór zgłoszeń do uczestnictwa w 3. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE. Zachęcamy wszystkich nauczycieli akademickich, pracowników nauki, opiekunów i członków kół naukowych oraz aktywnych naukowo i kulturalnie studentów i doktorantów do prezentowania swoich dokonań, pasji i zainteresowań poprzez różne formy popularyzacji nauki, m.in.: wykłady, warsztaty, stanowiska pokazowe, wystawy, przedstawienia, koncerty. Propozycje popularnonaukowe mogą być składane w następujących obszarach: humanistyczno-społecznym,artystycznym, przyrodniczym, nauk ścisłych, technicznym, medycyny i zdrowia.

Główną areną wydarzeń będzie Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, po raz pierwszy planowane jest utworzenie w przestrzeni festiwalowej dwóch równorzędnych scen, a także przygotowanie specjalnej strefy kosmicznej współtworzonej przez jednostki naukowe, instytucje, organizacje i firmy zajmujące się szeroko rozumianą branżą kosmiczną. Nie zabraknie ponadto cieszących się popularnością podczas wcześniejszych edycji festiwalu stref: dziecięcej, sportowej i e-sportowej.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu dostępne są na stronie: www.slaskifestiwalnauki.pl.

Poprzednia edycja wydarzenia zgromadziła blisko 30 tys. odbiorców, a w jej przygotowanie włączyły się setki pracowników i studentów śląskich uczelni.

Zgłoszenia należy składać na adres: b.kowalik@ujd.edu.pl