50. Inauguracja Roku Akademickiego - 2020/2021

Informujemy, że 50. Inauguracja Roku Akademickiego – 2020/2021 odbędzie się  z zachowaniem wszystkich reguł sanitarnych związanych z pandemią –      6 października 2020 r. o godz. 11:00 w Auditorium Maximum przy ul. Waszyngtona 4/8. Uroczystość będzie miała charakter zamknięty. W ceremonii wezmą udział jedynie władze rektorskie, senatorzy, dziekani, poczet sztandarowy oraz przedstawiciele studentów i doktorantów każdego wydziału, którzy złożą uroczyste ślubowanie immatrykulacyjne w imieniu wszystkich nowo przyjętych żaków.

Zapraszamy całą społeczność akademicką, nowo przyjętych studentów, doktorantów i ich rodziców, przyjaciół Uczelni do udziału w uroczystości za pośrednictwem internetu. Transmisję online będzie można zobaczyć na stronie głównej Uczelni, serwisach Focebook oraz YouTube.

Program uroczystości:

- Hymn Państwowy

- Wystąpienie JM Rektora UJD prof. dr hab. Anny Wypych-Gawrońskiej

- Immatrykulacja studentów i doktorantów

- Wręczenie nagrody PRIMUS IN UNIVERSITATE

- Wystąpienie Przewodniczącego Rady Uczelni dr. Krzysztofa Winiarskiego

- Wystąpienie Przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego

- Wystąpienie Przewodniczącego Samorządu Doktorantów

- Wykład inauguracyjny: prof.dr. hab. Mariana Grzybowskiego  "Konstytucja RP z 1997 r. po 23 latach. Co nam zostało z tych lat?"