Aktualności sportowe


9.05.2018

W Turnieju Wydziałów rozpoczynającym imprezy juwenaliowe organizowane wspólnie z Politechniką Częstochowską wzięło udział osiem wydziałów obu naszych uczelni. W imprezie zorganizowanej przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu przy współudziale Samorządu Studenckiego AJD na obiekcie Akademickiego Centrum Sportowego rywalizowały cztery wydziały reprezentujące Politechnikę Częstochowską z reprezentacjami naszych wydziałów. W wyniku rozegranych konkurencji pierwsze miejsce wywalczył Wydział Pedagogiczny. Na drugiej pozycji zakończył rywalizację Wydział Sztuki wyprzedzając Wydział Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej. Puchary ufundowane przez Samorząd Studencki AJD
i wręczone przez JM Rektor prof. dr hab. Annę Wypych-Gawrońską trafiły do rąk dziekanów uczestniczących w turnieju. Zwycięski Wydział Pedagogiczny reprezentowali: Prodziekan ds. Studenckich dr Zbigniew Wieczorek, studentka Anastasiia Kolisetska i student Mateusz Kopeć. Puchar za drugie miejsce z rąk Pani Rektor odebrał reprezentujący Wydział Sztuki Prodziekan ds. Studenckich dr Jakub Jakubowski.
Oprócz rywalizacji i rozgrywanych konkurencji uczestnicy imprezy mieli okazję obserwować wiele ciekawych występów i atrakcyjnych pokazów. Kilkugodzinną imprezę zakończył mecz reprezentacji siatkarskich Politechniki
i AJD, które nie tak dawno zakończyły rywalizację w Akademickich Mistrzostwach Polski. Kolejny raz nasi siatkarze udowodnili wyższość nad swoimi kolegami z bratniej uczelni i potwierdzili, że zdobyty kilka dni temu medal na AMP nie był dziełem przypadku.


26-29.04.2018

Reprezentacja AJD prowadzona przez mgr. Jarosława Grzybowskiego została medalistami Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej. W turnieju finałowym, rozgrywanym w Poznaniu, nasi siatkarze wywalczyli brązowe medale w klasyfikacji generalnej i złote w rywalizacji Uczelni Społeczno-Przyrodniczych. W pojedynku o brązowy medal z gospodarzem mistrzostw po dramatycznym i emocjonującym meczu nasza reprezentacja przegrywając dwa pierwsze sety potrafiła pokonać Politechnikę Opolską 3: 2. Medale dla naszej Uczelni wywalczyli: Kamil Maruszczyk, Jakub Nowosielski, Mateusz Zawalski, Damian Kogut, Mateusz Bera, Paweł Filipowicz, Bartosz Szopiak, Oskar Ułamek, Łukasz Dąbrowski i Tomasz Kryński.


13-15.04.2018

Miniony weekend był bardzo owocny w dobre wyniki naszych studentów rywalizujących w Warszawie i Legnicy o medale Akademickich Mistrzostw Polski. Tenisistki stołowe dr. Wiesława Pięty w składzie: Roksana Załomska, Klaudia Kusińska, Kinga Falarz, Diana Wrzosek wywalczyły puchary i srebrny medal w klasyfikacji generalnej oraz złoty wśród Uczelni Społeczno-Przyrodniczych. Z pucharami powróciły również rywalizujące w Legnicy reprezentacje naszej Uczelni w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Zespoły prowadzone przez mgr mgr Marlenę Szlubowską i Jarosława Grzybowskiego wywalczyły awans do finałów AMP w Poznaniu. Drużyna męska wygrywając wszystkie pojedynki zdobyła pierwsze miejsce w turnieju, a ich koleżanki zakończyły rywalizację na drugiej pozycji.


24-25.03.2018

Reprezentacja Uczelni w składzie Sylwia Ślęzak, Ewelina Pierzyna, Wioletta Pieniążek, Barbara Noga i Agnieszka Kuśmierek wywalczyła pierwsze miejsce w klasyfikacji Uczelni Społeczno-Przyrodniczych Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Najlepszy indywidualny wynik w biegu na dystansie 6 km osiągnęła Sylwia Ślezak zdobywając złoty medal w klasyfikacji USP i czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Bardzo dobry wynik uzyskał również reprezentant AJD Mateusz Pawełczak w biegu na dystansie 9 km zdobywając srebrny medal w klasyfikacji USP. Trenerem i opiekunem naszych przełajowców jest mgr Grażyna Papaj.
Równie dobrze spisały się nasze studentki startujące w Półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym w Cieszynie. Podopieczne dr. Wiesława Pięty, wygrywając wszystkie pojedynki i zdobywając pierwsze miejsce w turnieju, awansowały do zawodów finałowych w Warszawie. Naszą Uczelnię reprezentowały: Roksana Załomska, Klaudia Kusińska, Kinga Falarz
i Diana Wrzosek.


15-18.02.2018

Zarówno w rywalizacji kobiet jak i mężczyzn reprezentacje AJD potwierdziły swoją przynależność do najlepszych akademickich zespołów futsalowych w Polsce. Drużyny prowadzone przez mgr. Waldemara Mroczka i Krzysztofa Kościańskiego powróciły z medalami i pucharami Akademickich Mistrzostw Polski rozgrywanych w Warszawie w dniach 15-18.02.2018. Nasze studentki wygrały rywalizację wśród Uczelni Społeczno-Przyrodniczych, a ich koledzy zajęli drugie miejsce. W klasyfikacji generalnej zespół męski był o krok od wywalczenia medalu zdobywając czwarte miejsce, a reprezentacja kobiet wywalczyła szóste miejsce wśród najlepszych akademickich zespołów w Polsce.


1-4.02.2018

Przez kilka ostatnich lat bardzo niewiele brakowało naszym reprezentantom do wywalczenia awansu i udziału w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn. Tegoroczne eliminacje równie zacięte i emocjonujące przyniosły zasłużony awans drużynie prowadzonej przez grającego trenera mgr. Krzysztofa Kościańskiego do udziału w rozgrywkach najlepszych akademickich zespołów futsalowych w kraju. W turnieju finałowym w Warszawie naszą Uczelnię reprezentować będą: Paweł Bartoszek, Alex Bednarek, Denys Dushkin, Dawid Gierczak, Oskar Korbela, Krzysztof Kościański, Karol Kuczera, Paweł Marchewka, Wojciech Marczyk, Bartłomiej Pałyga, Daniel Przewieźlik, Konrad Skoczylas, Michał Wach, Michał Łatka.


25-28.01.2018

Bardzo dobrze zaprezentowały się piłkarki AJD prowadzone przez mgr. Waldemara Mroczka na turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski w Wałbrzychu. Wygrywając swoje pojedynki, ulegając jedynie reprezentacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, awansowały do turnieju finałowego w Warszawie. W kilkudniowych zawodach rywalizowały ze sobą reprezentacje futsalu kobiet 23 uczelni. Naszą Uczelnię reprezentowały: Klaudia Ciupa, Kamila Czaja, Natalia Klyta, Natalia Martyńska, Paulina Niemczyk, Oliwia Pająk, Sonia Sikorska, Olga Sulisz, Patrycja Tkacz, Renata Uchnast, Justyna Wójcik.


18.05.2017

Mistrzostwa AJD w piłce nożnej halowej zakończyły się zwycięstwem zespołu Akcja Owoc grającego w składzie: Karol Kuczera, Michał Łatka, Oskar Korbela, Bartłomiej Pałyga, Dawid Gierczak, Paweł Marchewka, Michał Wach, Paweł Bartoszek.


18.05.2017

Otwarte Mistrzostwa AJD w streetbaskecie kobiet i mężczyzn wygrał zespół: Sebastian Krytowski, Rafał Krytowski, Sebastian Mizgała, Grzegorz Korzonek przed drużyną: Mateusz Bajor, Adrian Zajda, Michał Łyźniak.


18.05.2017

Dawid Rybak student II roku Wychowania Fizycznego został zwycięzcą Halowych Mistrzostw AJD w tenisie. W finałowym pojedynku pokonał Dominika Kierczaka. Trzecie miejsce wywalczył Kamil Kubis.


18.05.2017

Studenci II roku Wychowania Fizycznego obronili zdobyty przed rokiem tytuł mistrzów AJD w piłce ręcznej mężczyzn. Rywalem w meczu finałowym był zespół I roku II stopnia Wychowania Fizycznego. Zwycięska drużyna grała w składzie: Mateusz Bera, Konrad Jędruszek, Piotr Kuta, Marcin Lewandowski, Michał Łatka, Bartłomiej Pałyga, Oskar Korbela, Michał Molin, Robert Krawczykowski, Michał Wach, Dawid Gierczyk, Kamil Kubis, Mateusz Kopeć, Łukasz Chmielewski.


18.05.2017

Jak co roku w ramach imprez juwenaliowych Studium Wychowania Fizycznego i Sportu wraz z Samorządem Studenckim było organizatorem Turnieju Wydziałów. W rywalizacji uczestniczyły trzyosobowe (studentka, student, pracownik) reprezentacje wszystkich wydziałów AJD, wśród których najlepszym okazał się tym razem Wydział Sztuki w składzie: dr Jacek Jakubowski, Klaudia Szczepanik i Damian Banasiak


18.05.2017

W meczu finałowym mistrzostw AJD w piłce ręcznej kobiet drużyna I roku Wychowania Fizycznego pokonała studentki I roku Fizjoterapii zdobywając puchar i tytuł mistrzowski na rok 2017. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Beata Wręczycka, Klaudia Pośpiech, Klaudia Wieczorek, Izabella Chwastek, Karolina Puch, Aleksandra Smykla, Sandra Paszek, Joanna Paruzel, Justyna Kasprzyk, Katarzyna Dziadkiewicz, Katarzyna Mrowiec.


18.05.2017

Rywalizacja o mistrzostwo Uczelni w roku akademickim 2016/2017 w mikstach siatkarskich wygrała para Klaudia Wieczorek i Mateusz Zawalski.


13.05.207

Trzy pary reprezentujące naszą Uczelnię (dwie męskie i jedna kobiet) awansowały do zawodów strefowych Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w wyniku eliminacji środowiskowych w Mysłowicach. Zawody mające rangę Akademickich Mistrzostw Śląska wygrała para AJD Paweł Filipowicz – Nikodem Wolański. W klasyfikacji uczelni nasi siatkarze wywalczyli trzecie miejsce.


5-6.05.2017

Klaudia Rusztyn, studentka II roku Wychowania Fizycznego studiów magisterskich, wygrała rywalizację w swojej kategorii wagowej podczas rozgrywanego w Katowicach Pucharu Zarządu Głównego AZS w trójboju siłowym kobiet będąc drugą co do wartości wyniku zawodniczką tego turnieju.


4-7.05.2017

Wysokie piąte miejsce wywalczyli siatkarze AJD w finałach Akademickich Mistrzostw Polski w Opolu. Nasza reprezentacja prowadzona przez mgr Jarosława Grzybowskiego wygrała rywalizację wśród Uczelni Społeczno-Przyrodniczych. AJD reprezentowali: Mateusz Bera, Maciej Jastrzębski, Marcin Kempa, Grzegorz Koclęga, Damian Kogut, Tomasz Kryński, Oskar Ułamek, Bartosz Wojtal, Kamil Wurszt, Mateusz Zawalski.


21-23.04.2017

W bardzo okrojonym składzie wystąpiła nasza reprezentacja kobiet w Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu. W zawodach rozgrywanych w Lublinie naszym pływaczkom nie udało się osiągnąć znaczących wyników.


6-9.04.2017

Siatkarki reprezentujące naszą Uczelnię w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski we Wrocławiu wywalczyły dziewiątą pozycję nie dającą możliwości rywalizacji
w zawodach finałowych.


30.03.-2.04.2017

W rozgrywanym na bardzo wysokim poziomie finale Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym nasze studentki Katarzyna Ślifirczyk, Roksana Załomska, Kinga Falarz i Klaudia Kusińska zdobyły w Warszawie srebrne medale w klasyfikacji generalnej. Tenisistki stołowe prowadzone przez dr Wiesława Piętę zdecydowanie wygrały rywalizację wśród Uczelni Społeczno-Przyrodniczych.


30.03.-2.04.2017

Startując w zawodach strefowych w Katowicach siatkarze mgr Jarosława Grzybowskiego zdobywając trzecie miejsce awansowali do finałów Akademickich Mistrzostw Polski i będą reprezentować naszą Uczelnię w rywalizacji o najlepszą w Polsce drużynę akademicką
w piłce siatkowej.


25-26.03.2017

Dwa medale Akademickich Mistrzostw Polski wywalczyła studentka II roku Wychowania Fizycznego Sylwia Ślęzak podczas zawodów rozgrywanych w Łodzi. Wygrała rywalizację na dystansie 6 km. w biegach przełajowych w kategorii Uczelni Społeczno-Przyrodniczych,
a w klasyfikacji generalnej AMP zdobyła brązowy medal. Drużynowo podopieczne mgr Grażyny Papaj zakończyły rywalizację na czwartym miejscu wśród Uczelni Społeczno-Przyrodniczych.


17-19.03.2017

Zdecydowane zwycięstwo i awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski wywalczyły tenisistki stołowe AJD w rozgrywkach strefowych w Katowicach.


27.02.-3.03.2017

Jak co roku na stokach Harendy w Zakopanem miała miejsce rywalizacja najlepszych narciarzy akademickich. Wśród startujących byli również reprezentanci naszej Uczelni dzielnie walcząc o punkty do końcowej klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii kobiet
i mężczyzn.


2-5.02.2017

Na etapie rozgrywek półfinałowych w Opolu zakończyły swój udział w Akademickich Mistrzostwach Polski reprezentantki Akademii im. Jana Długosza w futsalu kobiet.


26-29.01.2017

Zajmując siódme miejsce w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski, rozgrywanych
w Legnicy, reprezentacji AJD w futsalu mężczyzn nie udało się awansować do rozgrywek finałowych.


14.01.2017

Siatkarze AJD zostali zwycięzcami Akademickich Mistrzostw Częstochowy rozgrywanych w hali Politechnik w ramach eliminacji do zawodów strefowych Akademickich Mistrzostw Polski.